Jediná sauna v okolí vytápěná dřevem na 80°-100°C.

Sauna je původní finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí dobře na psychiku člověka. V naší  sauně jsou saunová kamna vytápěná dřevem na teplotu 80-100°C. Vlhkost vzduchu v sauně je obvykle relativně malá, několik desítek procent.Suché teplo působí mnohem účiněji na pročištění a posílení organismu.

Před prvním vstupem do potírny umyjte tělo  sprchovým gelem,osušte,teprve potom vstupte do prohřívárny,kde si sednete-lehnete na prostěradlo-osušku.Pobyt v prohřívárně řidte vlastním pocitem.Po každém opuštění prohřívárny dukladně osprchujte-spláchněte pot,drobné šupinky pokožky,uvolněné pocením a po té vstupte pozvolna do ochlazovacího bazénu.Proces teplo-chlad opakujte2-3krát.Po posledním ochlazení.by měl být proces ukončen krátkým osprchováním,bez mýdla.Případně do pokožky vetřete tělový krém-olej.V průběhu saunování doplňujte tekutiny a krátce odpočívejte.

Návštěva sauny Vám pomůže načerpat novou energii,stanete se odolnější vůči nachlazení,chřipkovým virům.Vaše pleť bude zdravější a krasnější.

Sauna je ve Finsku neodmyslitelnou součástí národní kultury. Prakticky je to stejně posvátné místo jako kostel. Sauny v různých variantách je možno nalézt po celém světě.

Ve Finsku je sauna běžným zařízením bytu zabudovaným do jádra vedle koupelny, a to i v mnohapodlažních domech. Díky tomu, že jsou ve Finsku velmi oblíbené chaty u jezer v přírodě, dá se říci, že v zemi je více saun než lidí. Přesto i ve Finsku jsou veřejné sauny.

Copyright 2020. Joomla templates by a4joomla | and design by Milan Vácha.