Infrasauna je vhodná i pro osoby s vysokým krevním tlakem a kardiaky. V infrasauně se využívá účinků infračerveného záření, které proniká cca 4 cm do kůže, kterou zahřívá a dochází tak k prohřátí svalů. Teplota v infrasauně bývá okolo 50 °C. Infrasauna pomáhá při léčbě hojení poraněné kůže.

Infrakabina (někdy nesprávně nazývaná jako infrasauna) je dřevěné kabina podobná sauně, která díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Ideální je navštívit infrakabinu před sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí.

Pobyt v infrakabině je od klasického saunování odlišný tím, že v infrasauně dochází k ohřívání nejen povrchu těla, ale proniká až do hloubky tkáně a tak se prohřívají všechny části těla rychleji než při běžném saunování. Doba pobytu v infrakabině se běžně doporučuje přibližně 20–40 min při teplotách 50–60 °C.
Přímé působení infračervených paprsků má daleko vyšší než účinky než působení samotné vysoké teploty v sauně.
K vyššímu pocení, než je v infrakabině teplotně nastaveno (cca 50–60 °C) nedochází. Jen v případě, že jste v bezprostřední blízkosti infrazářiče s určitou částí těla. Díky vysokému stupni na infrazářiči začne organismus z daného místa na těle vylučovat více potu.

Copyright 2020. Joomla templates by a4joomla | and design by Milan Vácha.